Zmarszczki suche – pozbądź się ich!

Dermatolodzy potwierdzają, że większość osób, które ukończyły już 25 lat, posiada cerę suchą. Wpływ na to ma przede wszystkim niewystarczająca produkcja kwasu hialuronowego w tkankach skórnych. To substancja, która odpowiada za nawilżenie skóry. Przyczyny cery przesuszonej mogą być też inne.Niekorzystny wpływ mają na przykład warunki atmosferyczne, w tym silne wiatry, mróz, ale też nadmierne działanie promieni słonecznych. Kobiety mogą także uskarżać się na suchość skóry w wyniku stosowania nieodpowiednich kosmetyków, zarówno tych kolorowych do makijażu, jak i pielęgnacyjnych. Co więcej, wpływ na przesuszenie skóry ma też niewłaściwa dieta, przede wszystkim zbyt małe nawadnianie organizmu.

Sucha skóra prowadzi do nieatrakcyjnego wyglądu. Cera staje się szara, ziemista. Szybko staje się też wiotka, brakuje jej odpowiedniego napięcia i sprężystości. W efekcie pojawiają się zmarszczki. Eksperci wyróżniają specjalny rodzaj takich bruzd – to zmarszczki suche, nazywane też zmarszczkami papierkowymi.

Jak rozpoznać zmarszczki suche?

Widać je szczególnie na tych obszarach twarzy, gdzie skóra jest delikatna i cienka. To okolice oczu oraz boczne partie policzków. Zmarszczki suche dają uczucie ciągnięcia owalu twarzy ku dołowi. Najczęściej jest to delikatna siatka płytkich wgłębień w skórze, które z czasem stają się coraz bardziej wyraźne i głębokie.

Jak niwelować zmarszczki suche?

Pocieszający jest fakt, że bruzdy tego rodzaju da się skutecznie usuwać. Co więcej, można im w pełni zapobiegać.

Aby cieszyć się dobrą kondycją skóry twarzy, należy przede wszystkim zadbać o jej nawodnienie. Chodzi tu o dostarczanie odpowiedniej ilości płynów oraz stosowanie kremów nawilżających (np. krem Richevon). Czy wiesz, że każdego dnia  trzeba wypijać minimum 2 litry wody? Krem, który nawilży skórę, ma być stosowany każdego dnia – najlepiej jeśli zawiera glicerynę, oleje mineralne i parafinę. Dzięki temu będzie stanowił warstwę ochronną dla destrukcyjnych czynników zewnętrznych. Dodatkowo, dostarczy skórze cenne wartości odżywcze, które pobudzą do produkcji kolagen i kwas hialuronowy.

Mając na uwadze, że bruzdy powstałe w wyniku zbytniej suchości skóry, mogą występować również przez zanieczyszczone powietrze i dym tytoniowy, należy zadbać o jej ochronę. Okazuje się, że to te czynniki stymulują działanie niekorzystnych wolnych rodników w skórze, które doprowadzają do niszczenia komórek naskórka i skóry właściwej. Docierają też do włókien skórnych, niszcząc kolagen i elastynę.

Nazbyt przesuszona skóra może wymagać też bardziej intensywnej pomocy. Kiedy zmarszczki są już bardzo widoczne, przyda się wizyta w klinice medycyny estetycznej. To ona oferuje szereg bezpiecznych zabiegów, dzięki którym ochrona lipidowa zostanie optymalnie odbudowana a tkanki skórne pobudzone do naturalnej regeneracji. Dzięki temu nastąpi wzmożona produkcja kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Zmarszczki suche zwalczyć można wykorzystując mezoterapię igłową bądź mikroigłową. Ta pierwsza zakłada ostrzykiwanie skóry twarzy preparatem na bazie kwasu hialuronowego. Druga metoda tworzy tysiące mikro nakłuć skóry, dzięki czemu podana mieszanka witaminowa z kwasem hialuronowym wchłania się znacznie szybciej i głębiej.

Zabiegi warto poprzedzić odpowiednim peelingiem, który złuszczy zrogowaciały naskórek. W efekcie zostanie wyregulowana praca gruczołów łojowych, produkowane będą większe ilości ochronnego sebum. Dostarczone skórze dobroczynne antyoksydanty zwiększą zaś odporność na działanie szkodliwych czynników środowiskowych.

Skuteczną terapię przeciwzmarszczkową wieńczy joga twarzy. Masowanie poszczególnych partii skóry, dotleni ją, przyśpieszy przepływ limfy i pobudzi mikrokrążenie, eliminując tym samym toksyny.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *