Dlaczego pojawiają się zmarszczki wokół ust? Kremy

Zmarszczki palacza, czyli te, które powstają w okolicach ust, występują nie tylko w wyniku starzenia się skóry. Przyczyn pojawiania się tego rodzaju szpetnych bruzd jest znacznie więcej. Aby dokładnie zanalizować ten problem, warto w pierwszej kolejności przybliżyć temat samych mięśni, które odpowiedzialne są za dobry stan tej części twarzy.

Budowa ust

Usta to nie same wargi. To przede wszystkim cały splot mięśni, które odpowiadają za odpowiednią mimikę aparatu mowy. Mięsień okrężny ust tworzy na przykład ich podłoże. To zwieracz warg, który poruszany jest przy każdym ich ruchu. Kolejne to węzły mięśniowe, umiejscowione w każdym kąciku ust. Do nich przyczepiony jest mięsień, który je obniża. W okolicach ust funkcjonuje też mięsień „dźwigacz” odpowiadający za unoszenie górnej wargi. Wszystkie mięśnie pozwalają utrzymać odpowiedni kształt ust. Dzięki nim możemy mówić, jeść czy pić.

Wraz z wiekiem dochodzi nie tylko do wiotczenia skóry, ale zaniku tkanki podskórnej i właśnie masy mięśniowej. Nie jest to na tyle intensywny proces, by uniemożliwił korzystanie z aparatu mowy, natomiast wpływa on niestety na pojawienie się pierwszych zmarszczek.

Zmarszczki wokół ust

Zmarszczki pionowe wokół ust to jedne z pierwszych, jakie stają się widoczne na twarzy. W okolicach ust skóra jest delikatna i wrażliwa, aparat mowy jest zaś najczęściej używaną partią całej twarzy. Zmarszczki wokół ust pojawiają się więc nie tylko w wyniku naturalnego procesu starzenia się skóry, poprzez niedobór kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Kolejną przyczyną jest mimika twarzy. Każdego dnia mięśnie uruchamiane są tysiące razy. Każda mina, każdy grymas prowadzi do tworzenia wgłębień skóry. Przez długie lata, bruzdy te są widoczne tylko podczas otwierania czy zamykania warg – to wtedy mięśnie na przemian napinają się i rozluźniają. Po 30 roku życia zdarza się, że są one wyraźnie widoczne stale, bo mięśnie nie mają już zdolności do właściwego napięcia. Właśnie wtedy powinna rozpocząć się skuteczna terapia przeciwzmarszczkowa najlepiej z pomocą serum Richevon.

Usuwanie zmarszczek wokół ust

W pierwszym etapie można próbować zminimalizować je typowo naturalnymi sposobami. Zmiana diety (należy spożywać produkty bogate w przeciwutleniacze), joga twarzy (codzienny masaż opuszkami palców) i unikanie czynników destrukcyjnych (dym tytoniowy, źle dobrane kosmetyki, promienie słoneczne) mogą pomóc w walce z powstałymi bruzdami. Kiedy wgłębienia są już wyraźnie widoczne, przyda się jednak bardziej intensywna kuracja.

Przyda się wizyta w gabinecie dermatologicznym bądź klinice medycyny estetycznej. Najbardziej polecane są zabiegi wypełniające. To te z wykorzystaniem odżywczego preparatu na bazie kwasu hialuronowego i witamin. Korzystny jest również botoks jednak toksyna botulinowa wygładzi tylko zmarszczki mimiczne.

Bez względu na wybór terapii osoba, która boryka się ze zmarszczkami wokół ust, kremy powinny być stosowane równolegle.

Jak wybrać krem na zmarszczki dla mężczyzn?

Krem na zmarszczki dla mężczyzn, który ma pomóc w likwidacji zmarszczek wokół ust, powinien być dobrany z pomocą dermatologa. Pod uwagę bierze się wiek pacjenta oraz kondycję skóry. Z reguły, najlepsze kremy przeciwzmarszczkowe posiadają w swoim składzie kwas hialuronowy, który nawilża skórę, retinol, witaminę A, która jest doskonałym przeciwutleniaczem oraz kolagen, którego zadaniem jest przywrócenie odpowiedniego napięcia skóry. Osoby po ukończeniu 40-go roku życia powinny wybierać kremy z dodatkiem koenzymu Q10.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *